Több mint egy év szünet után újra indul a blog és megpróbálom meglehetősen szubjektíven (persze, az objektivitás igényével) véleményezni azokat a filmeket, könyveket és színházi előadásokat, amik hatással vannak rám.
A forma nem változik, továbbra is marad a spoiler és (ha érdemes) a szerepjáték-, vagy játék specifikus ajánlás. Ez a blog továbbra sem közszolgálati, hanem magánvélemények tárháza.
Újdonság, hogy a nagyobb, kifejtős cikkek mellett bevezetésre kerül az Acsargó kategória, amiben legfeljebb egy-két bekezdés erejéig boncolgatok. Abszolút szubjektíven.
Remélem, harmadik nekifutásra sikerül tovább tolni az ipart.
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Krit Izabella. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Krit Izabella. Összes bejegyzés megjelenítése
Változások
Mivel lassan másfél éve nem írtam ide semmit, ezért ésszerű lenne lezárni ezt a „majd én megmondom arcba” próbálkozást és emelt fővel továbbállni.
Ehelyett megpróbálkozom egy újrakezdéssel, mégpedig abból az apropóból, hogy mind a személyes kíváncsiságom, mind az egyéb irányú érdeklődésem miatt mostantól igyekszem igen sok filmet és könyvet pótolni, hogy szerteágazó, ám felettébb sekélyes műveltségemet fejlesszem.
A személyes kíváncsiság kérdése egyszerű: végignézem a Wikipedián minden év filmtermését (az egyszerűség kedvéért a mainstream taknyot, igen) és kiválogatom belőle azokat, amik érdekelnek.
2001-től haladok visszafelé, csak a tavalyi évből van vagy hatvan film, ami érdekel. Ha minden évben lesz ennyi, akkor az kb. 3-6000 film, amit meg kéne nézni.
Unatkozni nem fogok.
Az egyéb irányú érdeklődés kb. azt jelenti, hogy más aspektusokból is megvizsgálom az adott alkotást.
Ez jelenleg azt jelenti, hogy:
Szóval, mindent összevetve, igyekszem még szubjektívebb lenni.
De legalább nem rabolni feleslegesen a helyet az interneten.
Jó szórakozást... már ha érdekel ez még valakit.
Ehelyett megpróbálkozom egy újrakezdéssel, mégpedig abból az apropóból, hogy mind a személyes kíváncsiságom, mind az egyéb irányú érdeklődésem miatt mostantól igyekszem igen sok filmet és könyvet pótolni, hogy szerteágazó, ám felettébb sekélyes műveltségemet fejlesszem.
A személyes kíváncsiság kérdése egyszerű: végignézem a Wikipedián minden év filmtermését (az egyszerűség kedvéért a mainstream taknyot, igen) és kiválogatom belőle azokat, amik érdekelnek.
2001-től haladok visszafelé, csak a tavalyi évből van vagy hatvan film, ami érdekel. Ha minden évben lesz ennyi, akkor az kb. 3-6000 film, amit meg kéne nézni.
Unatkozni nem fogok.
Az egyéb irányú érdeklődés kb. azt jelenti, hogy más aspektusokból is megvizsgálom az adott alkotást.
Ez jelenleg azt jelenti, hogy:
- mivel esztétika-buzi vagyok, ezért néha ki fogok emelni pár dolgot, ami a szemnek kellemes.
- mivel World of Darkness-t mesélek, ezért néha ki fogok emelni pár dolgot, ami miatt forrásanyagként érdemes megtekinteni / elolvasni az adott művet.
- emellett vagy a saját (fantasy) világomat reszelgetem, vagy World of Warcraft-ozom, vagy a The Sims 2-vel játszom, tehát várható néhány megjegyzés ezekhez kapcsolódóan is.
Szóval, mindent összevetve, igyekszem még szubjektívebb lenni.
De legalább nem rabolni feleslegesen a helyet az interneten.
Jó szórakozást... már ha érdekel ez még valakit.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)



